Pijn bij het vrijen bij mannen: ook de bekkenbodem
Ook mannen kunnen een te gespannen, overactieve bekkenbodem hebben. Ze merken het aan pijn tijdens of na het klaarkomen, of aan moeite met de erectie. Ook minder goed klaarkomen en pijn in het bekken of bij het stuitje horen erbij. Er kan angst onder zitten dat het de volgende keer weer misgaat, en die angst geeft nog meer spanning.
Pijn in de streek van de prostaat die langer dan drie maanden blijft, zit vaak ook in het perineum (tussen balzak en anus), de penis of de balzak. Artsen noemen dat chronische prostatitis of chronisch bekkenpijnsyndroom. Die naam geven ze pas als andere oorzaken zijn uitgesloten, zoals een ontsteking of vernauwing van de plasbuis, kanker of een zenuwziekte die de blaas raakt. In de praktijk betekent dat vaak een verwijzing naar de uroloog. Ondanks de naam zit er meestal geen bacterie achter.
Bij mannen die met langdurige bekkenpijn bij een gespecialiseerd centrum kwamen, bleek bij ruim negen op de tien de bekkenbodem niet goed te werken, met of zonder ontsteking (bron). Ook erectieproblemen en te vroeg klaarkomen komen bij deze mannen voor.
De cirkel draait bij mannen net zo. Na een keer een slappe erectie of pijn is hij de volgende keer al gespannen voordat het begint. Sommige mannen willen dan snel ter zake komen, uit angst hun erectie kwijt te raken, terwijl hun partner nog lang niet vochtig genoeg is. Dan doet het bij haar pijn, en zijn ze samen verder van huis.
Een acute prostaatontsteking is iets anders: dan wordt u in korte tijd ziek, met koorts en pijn tussen balzak en anus. Bel dan dezelfde dag de huisarts of de huisartsenspoedpost. Over andere oorzaken van pijn bij mannen, zoals een nauwe voorhuid of een te kort toompje, leest u in pijn bij vrijen komt ook voor bij mannen.